Turystyczne zainteresowanie Smogorzowem

7 lipca 2022

Jak podają członkowie Stowarzyszenia Nasz Smogorzów coraz bardziej wzrasta zainteresowanie turystyczne tą częścią naszego powiatu.

"Za sprawą trzech inicjatyw, naszą wieś odwiedza coraz więcej osób zainteresowanych smogorzowską historią i naszymi legendami i tak:
1. Z Namysłowa do Smogorzowa prowadzi rowerowa, edukacyjna gra terenowa - Qest "W poszukiwaniu smoka na Namysłowskiej Ziemi".
2. Smogorzów posiada swój ZNACZEK TURYSTYCZNY ( jako pierwsza i jak na razie jedyna miejscowość na terenie powiatu namysłowskiego).
3. Od niedawna pojawił się pieszy, czerwony szlak turystyczny, prowadzący z Namysłowa (początek przed stacją PKP) przez Michalice, dookoła Zalewu Michalickiego, przez Objazdę, most na Widawie i przez Naszą Aleję do Smogorzowa (koniec - przed kościołem parafialnym)
Odwiedzający naszą wieś, dowiedzą się wszystkiego o historii Smogorzowa z tablicy, którą Stowarzyszenie Nasz Smogorzów umieściło na szczycie budynku Leśnictwa Smogorzów na wprost wyjścia z kościelnej bramy"
 
ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ DO SMOGORZOWA!
Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu, ceglany mur i tekst „uesty® ODKRYWCOW WYPRAWY NAMYSŁÃ“W Quest W poszukiwaniu smoka na Namysłowskiej Ziemi 28km ok. 4.godz. DUKACYJNA GRA TERENOWA”
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Nasz-Smogorz%C3%B3w-120214035151383/

 

Czytaj również