Trasy

Szlak różnorodności religijnej

Dodaj do planera
Wyznacz trasę
dystans (km) wysokość m n.p.m.

Trasa o charakterze liniowym, prowadząca w głównej mierze zabytkami Namysłowa, rozpoczynająca się namysłowskiej kaplicy cmentarnej, a następnie prowadząca do kościoła pw. Niepokalanego NMP przy ulicy Staromiejskiej. W mieście od kilku lat prowadzone są prace polegające na przywróceniu dawnego charakteru ulic, w związku z czym wiele fragmentów trasy prowadzi brukowanymi ulicami. W Namysłowie odwiedzimy również dwa główne kościoły: świętych Piotra i Pawła oraz św. Franciszka, zobaczymy także miejsce upamiętniające dawny kościół ewangelicki pw. św. Andrzeja oraz dawną synagogę, gdzie obecnie znajduje się sala gimnastyczna.

Poza granicami Namysłowa warto odwiedzić miejscowość Miejsce oraz znajdujący się tutaj kościół pw. Wniebowstąpienia NMP oraz cmentarz żydowski – aby do niego dotrzeć, jadąc drogą z Namysłowa, należy skręcić w lewo w polną drogę, obok dwóch domów mieszkalnych i kierować się w stronę lasu. To właśnie tam położona jest zabytkowa nekropolia.

Ciekawy i zróżnicowany pod względem zabytków sakralnych jest Pokój, gdzie znajdziemy cmentarz ewangelicki, położony tuż obok kościoła, oraz cmentarz żydowski. Warto też zwrócić uwagę na sporych rozmiarów zabytkowy park, w którym można nieco odpocząć na zakończenie rowerowej wycieczki.

Miejsca na trasie