Trasy

Szlak zabytkami Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji (cz. północna)

Dodaj do planera
Wyznacz trasę
dystans (km) wysokość m n.p.m.

Trasa zabytkami Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji w części północnej prowadzi przez 22 miejsca, które w ostatnich latach, dzięki unijnemu dofinansowaniu, zostały poddane renowacji. Wycieczkę możemy rozpocząć w Gręboszowie, przy kościele św. Katarzyny, a następnie kierować się na wschód, ku Strzelcom i Polkowskiem, gdzie zaczniemy przygodę z odkrywaniem uroków przydrożnych kapliczek. Te ślady mocnej, ludowej wiary, stawiane zazwyczaj w miejscach szczególnych dla wsi, do dziś przypominają o wdzięczności za otrzymane łaski. 

Na trasie nie zabraknie również monumentalnych kościołów, w Dąbrowie, Miejscu czy Biestrzykowicach. Przemierzając tę 80-cio kilometrową trasę warto zaplanować opoczynek - idealnym do tego miejscem mogą być okolice kościoła w Dąbrowie, który jest położony w otoczeniu zabytkowego parku. Można tutaj w ciszy i spokoju rozkoszować się okolicznościami przyrody i nabierać sił przed dalszą drogą - kolejnym ważnym punktem jest już Namysłów i jego miejskie mury, pełniące niegdyś niezwykle istotną rolę obronną. W Namysłowie warto zobaczyć także inne cenne zabytki, jak Brama Krakowska, Ratusz czy kościół pw. świętych Piotra i Pawła. 

Wyjeżdżając z Namysłowa, ulicą Oleśnicką, kierujemy się w stronę Bukowia i Pągowa, gdzie również czekają na nas urokliwe świątynie i są one ostatnimi propozycjami na naszej trasie. 

Miejsca na trasie